Start Władze Hufca Komisja Rewizyjna

Komisja Rewizyjna

Zgodnie z par. 54 Statutu ZHP Komisja rewizyjna hufca jest organem kontrolnym hufca, odpowiedzialnym przed zjazdem hufca. Komisja rewizyjna hufca:czuwa nad zgodnością działania komendy hufca i komendanta oraz jednostek organizacyjnych hufca ze Statutem ZHP i przepisami prawa, sprawuje kontrolę nad działalnością gospodarczą i finansową jednostek organizacyjnych i władz hufca pod względem legalności, rzetelności, gospodarności i celowości, ocenia realizację programu rozwoju hufca, przedstawia komendzie hufca informacje, zalecenia i wnioski, przedstawia zjazdowi hufca sprawozdanie ze swej działalności,przedstawia zjazdowi hufca ocenę działalności wraz z wnioskiem w sprawie absolutorium dla poszczególnych członków komendy hufca,wykonuje zadania kontrolne zlecone przez komisje rewizyjne wyższego stopnia.

Skład Komisji Rewizyjnej Hufca:

hm. Joanna Proszek – Przewodnicząca Komisji Rewizyjnej
e-mail: joanna.proszek@zhp.net.pl