Start Różności Biblioteczka

Biblioteczka

Biblioteczka Hufca ZHP Toruń

SPIS KSIAZEK BIBLIOTECZKI HUFCOWEJ

Biblioteka jako dobro wspólne harcerzy i harcerek Hufca ZHP Toruń zawiera obecnie kilkaset pozycji, w tym książek, poradników, opracowań, materiałów dydaktycznych – dostępnych dla każdego z harcerzy i harcerek naszego Hufca. Wszystkie zbiory, jakie znajdują się w naszym posiadaniu dostępne są w siedzibie Komendy Hufca. Zasady wypożyczeń reguluje prosty i krótki regulamin, a listę pozycji można przejrzeć w dostępnym załączniku (dokument PDF).

Regulamin biblioteczki hufca
1. Korzystać z biblioteczki hufca może każdy jego członek, w przypadku osób niepełnoletnich niezbędne jest poręczenie rodzica lub prawnego opiekuna.
2. Wypożyczyć książkę można w obecności członka Komendy Hufca.
3. Należy uiścić kaucję równą wartości książki, która zostanie oddana przy zwrocie książki (kwoty kaucji podane są w spisie książek).
4. Książkę można wypożyczyć na 30 dni.
5. Zanim wypożyczysz książkę, musisz zwrócić się do któregoś z członków komendy hufca, o założenie własnej karty jeśli jeszcze jej nie posiadasz.
6. By wypożyczyć książkę musisz podpisać się na karcie książki, która jest w jej środku.
7. W razie ewentualnych zniszczeń wypożyczonych książek należy z głosić to przy oddaniu i zależnie od wielkości zniszczeń będą wyciągnięte konsekwencje.
8. Część egzemplarzy biblioteczki to dość cenne przedmioty np. gry, które są dostępne tylko na miejscu w hufcu.